Vi trenger DEG!

Nettopp DU ja, vi trenger DEG! Bare DU er DEG, ingen andre har de gaver og talenter du har,ingen andre kan nå mennesker på den måten DU kan og ingen andre kan virke i Guds nådegaver på den måten DU kan!Det er bare DU som kan fullføre det kall Gud har lagt over ditt liv.Og ja, du HAR ett kall over ditt liv, og nettopp DU har ett eller flere tjenesteområder i Herrens legeme!Dette gjelder om du har helt klarhet i hva det er eller ei.

Vi har alle hørt at vi er en viktig brikke i Guds puslespill og at vi alle er nødvendige og viktige. Noen ganger når vi hører de samme bildene gjentatte ganger, mister de litt av kraften- fordi vi så fort tenker; ”har hørt det før…”

Jxg har xn datamaskin som fungxrxr vxldig bra, bortsxtt fra xn litxn ting, dxn xnx tastxn skrivxr fxil bokstav. Nå xr kanskjx ikkx dxt så myx å hxngx sxg opp i, for jxg har tross alt 28 bokstavxr som kommxr riktig ut, og i tillxgg fungxrxr allx dx andrx tastxnx pxrfxkt. Så hvorfor klagx ovxr xn bokstav når 47 tastxr fungxrxr som dx skal? Mxn vxt du hva, jxg skullx virkxlig ønskx at dxnnx sistx også fungxrtx som dxn skullx, dxt haddx gjort alt så myx xnklxrx… Når jxg kommxr på min manglxndx bokstav går tankxn fort ovxr på oss som mxnighxt. Hvordan vi trxngxr at alle fungxrxr i dxt dx xr skapt for å
værx.  Xr ikkx allx tilstxdx mxd dxt kall, dx gavxr, talxntxr og nådxgavxr dx har, xr dxt nox som manglxr, dxt xr nox som blir fxil… og alt blir myx tyngrx og vanskxligxrx…

Vi trenger DEG, om du har en synlig eller usynlig tjeneste. Vi har nok litt lett for å henge oss opp i de synlige, de er liksom mer viktige enn de mer usynlige… Men har du tenkt over hvor mange oppmuntringer som aldri ville blitt gitt, hvis ingen hadde laget kaffe og noe å bite i, slik at vi kunne sitte ned i kafeen etter møtet? Eller det faktum at lokalet faktisk ville blitt stengt, hvis ingen hadde tømt søpla eller vasket doene? Eller hvor viktig det er at noen skuffer snøen, strør og salter før vi andre kommer? Vi trenger alle, og uten at også de mer ”usynlige” oppgaver og tjenester fungerer, vil faktisk mye av det arbeidet menigheten driver stoppe opp…

Og en liten ting til… vi har alle en synlig tjeneste i vår hverdag. Vi er alle kalt til å ”spre Kristi vellukt”, til å være vitner om Hans godhet og kjærlighet. I ditt liv, i din hverdag, er det DU som er det synlige bildet av den Gud du elsker og tjener- det bildet som andre mennesker møter og ser.

Vi trenger DEG, vi trenger at DU fungerer i alt du er og har, både i din hverdag og i menigheten. Uten deg er det noe som mangler, vi er ikke lenger ett helt legeme og fungerer ikke så bra som vi kunne gjort. DU er VIKTIG!

2 kommentarer om “Vi trenger DEG!

Legg til din

Din tur til å dele :)

Fyll inn i feltene under, eller klikk på et ikon for å logge inn:

WordPress.com-logo

Du kommenterer med bruk av din WordPress.com konto. Logg ut /  Endre )

Twitter-bilde

Du kommenterer med bruk av din Twitter konto. Logg ut /  Endre )

Facebookbilde

Du kommenterer med bruk av din Facebook konto. Logg ut /  Endre )

Kobler til %s

Dette nettstedet bruker Akismet for å redusere spam. Lær hvordan dine kommentardata behandles..

Blogg på WordPress.com.

opp ↑

%d bloggere liker dette: